Yararlı Bilgiler

En Uygun Tv Yüksekliği

Yapılan araştırmalar sonucunda en ideal izleme yüksekliğinin göz hizanızın 1/3-2/3 oranı olduğu tespit edilmiştir. Bunun hesaplamak için yapmanız gerekenler:

 • - Öncelikle genellikle tv izlediğiniz koltuğa oturup en rahat olduğunuz pozisyonu alınız.

 • - Bu durumda iken göz seviyenizi bir metre yardımı ile ölçünüz.

 • - İşte bu bulduğunuz yükseklik, televizyonunuzun üstten 1/3'üne denk gelecek şekilde montaj yapınız.

(ULTIMATE'in tüm aparatlarında yükseklik ayar mekanizması mevcuttur. Bu sayede koltuklarınızı değiştirseniz bile istediğiniz yüksekliği ayarlamanız çok ama çok kolay olacaktır.)

En Uygun İzleme Mesafesi

Bu mesafe için de kesin bir ölçü vermek mümkün olmasa da genel kabul gören sistem şu şekildedir:

 • - Her 1 inç için 10 cm mesafe

 • - 32" için-320 cm

(ULTIMATE RX serisi tüm aparatlar duvar mesafesini ayarlayabilmektedir. Ayrıca tilt özelliği sayesinde dilerseniz halınızın üzerine uzanarak bile tv izleme zevkini yaşabilirsiniz.)

Ses Sistemi Özellikleri

Konuya başlarken; unutulmamalıdır ki insan kulağı, içinde bulunduğu ortamı hesaplarken sesin iki kulak arasındaki zaman farkını hesaplayarak yapar. Yani solunuzdaki bir korna sesi önce sol kulağınıza ardında da sağ kulağınıza ulaşır. Böylece zihniniz bu sesin kaynağının solda olduğunu tespit eder. Bu süre o kadar kısadır ki bunu ölçmek için saniyenin binde biri ölçüleri kullanılmaktadır. 

 

Hangi ses sistemini kullanırsanız kullanın(Stereo / 5+1 / 7+1 vs), en önemli unsur hoparlöre olan eşit mesafeniz olacaktır. Aksi halde görüntü ile ses arasında uyuşmazlıklar yaşanabilir. Ayrıca ses kaynağının önüne ses dalgalarını engelleyecek yada yansıtacak eşyalar koymayınız.

Işık ve Aydınlatma

TFT ekranların ön kısımları parlak malzemeden üretildikleri için parlama ve yansıma özelliğine sahiptir. Bu sebeple direk ışık kullanmaktan kaçınmak en iyi yöntemdir. Gücü ayarlanabilir ışık sistemlerini seçmeniz de istediğiniz en uygun ortamı yaratmanızı sağlayacaktır. Eğer mekandaki ışık açınızı değiştiremiyorsanız sakın endişelenmeyin, ULTIMATE bunu sizin için kolaylaştıracak pan ve tilt özelliklerini tüm ürünlerinde standart olarak barındırmaktadır.

Çocuklarınız için Tedbirler

Dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında güvenlik unsuru bulunmaktadır.Kullandığınız aparatların sertifikalı ve garantili olduğuna dikkat edin.Duvara veya standa montajı yapılmış Plazma veya LCD lerin bağlantı yerlerinin sağlam yapıldığını kontroledin,ettirin.küçük çocuklar için köşeli değil yuvarlak hatlı mobilyalar tercih ediniz.Satın alacağınız ürün üzerinde kanserojen(solvent) bazlı boya olup olmadığını sorunuz.Ayrıca temperli olarak satılan tüm cam standların da aynı kalitede temperli olmadığını söylemeden geçemeyeceğiz.

 

Sizler için düşündük sizler için ürettik

 • 1 - Dünya standartlarında üretilmiş en kaliteli TEMPER teknolojisi kullandık

 • 2 - Küçük çocuklu aileler için duvar montaj aparatları ve yuvarlak hatlı tasarımlar ürettik

 • 3 - Gizli tekerlek sistemi ile çocuğunuzun küçücük parmakları kocaman tehlikelerden koruduk

 • 4 - SOLVENT (kanserojen) boya kullanan tüm üreticilere savaş açtık

 • 5 - RX 5000 ve RX 3000 ürünlerini extra güvenlik kilidi ile donattık

 • 6 - Tüm ürünlerimize 5 yıl garanti verdik